• Demo Image

Rotary Club Zagreb Kaptol

Početkom 2007. godine g. Ivo Husić, jedan od začetnika i doajena rotarijanstva u Hrvatskoj, preuzeo je na sebe obvezu podići ab ovo još jedan klub zagrebačkoga Rotarya: Rotary Club Zagreb Kaptol.

Kao kum kluba, g. Husić je uložio svoje dragocjeno iskustvo u okupljanju članova i organiziranju rada novoga kluba, iskoristivši sve ono što je već jednom, organizirajući prvi Rotary klub Hrvatske, prokušao: iz inicijalne jezgre članova u nekoliko mjeseci izraslo je članstvo kluba koje je imalo povlasticu u potpunosti samo sebe formirati, vođeno samo rotarijanskim načelima prijateljstva.

Rotary Club Zagreb Kaptol svoje članove je okupio razmjerno brzo. Usuglasivši se da je četrdesetak članova kluba idealna mjera druženja, članstvo se svjesno zaustavilo na dvadesetak članova, ostavljajući vrata kluba sasvim otvorena za vremena nakon Povelje (en. Charter) dobivene 2008. godine, upravo zato što je članstvo već bilo postiglo onu željenu specifičnost koju je i nadalje potrebno njegovati i održavati, a koja se sastoji u izrazitoj raznolikosti članstva kluba Kaptol - raznolikosti razreda i zvanja, struka i poziva.

Od našeg osnutka, kroz dugoročne i kratkoročne projekte, trudimo se održavati duh rotarijanstva te svojim angažmanom i primjerom potaknuti pozitivne promjene u društvu.

Dosadašnji predsjednici kluba:
  • 2008/09 - Zvonko Mesić