Rotaract Club Zagreb Kaptol

Rotaract klub Zagreb Kaptol osnovan je 2016. godine kao pomladak Rotary kluba Zagreb Kaptol. Kum Rotaract kluba Zagreb Kaptol je dugogodišnji član Rotary kluba Zagreb Kaptol Krešimir Dretar a prva predsjednica kluba bila je Yvonn Dretar. U 2017./2018. godini predsjednik kluba bio je Stjepan Puljić a aktualni predsjednik kluba je Dominik Vukušić.

Rotaract Klub Zagreb Kaptol trenutno čine 15 entuzijastičnih, optimističnih i vječno nasmijanih mladih ljudi koji svojim zalaganjem i radom žele pozitivno utjecati na svoju okolinu i pomoći najpotrebitijima. Klub se sastaje svakog utorka u 20 sati u Planinskoj ulici 2, gdje zajedničkim snagama osmišljava buduće humanitarne akcije i projekte.

Rotaract klub Zagreb Kaptol proveo je nekolicinu humanitarnih akcija, ali istaknuo se velikim projektom humanitarne modne revije Fashion&Compassion. Surađujući s Tekstilno-tehnološkim fakultetom u Zagrebu te brojnim institucijama, kroz posljednje dvije godine su prikupljena znatna novčana sredstva za pomoć potrebitima. Osim humanitarnog značaja projekta, modna revija daje priliku najkreativnijim hrvatskim dizajnerima da svoje kolekcije izlože pred širokom publikom uz stalno prisutnu medijsku popraćenost.

e-mail: rotaract@rotary-kaptol.hr

fb: https://www.facebook.com/rotaractzagrebkaptol/